Jak utrwalić lakier

Na pewno wiele z nas zastanawia się nad tym, jak sprawić, by lakier utrzymywał się bardzo długo. Jest kilka sposobów walki z paznokciami, które tracą świeżość i swój koloryt. Najważniejsze co należy zrobić, to poprosić o świeży lakier w sklepie, ponieważ bez tego nie ma szans na uzyskanie dobrego efektu. Szczególnie w salonach powinniśmy pamiętać o tym, że w salonie kosmetycznym należy wspomnieć manicurzystce, żeby użyła lakier, który jest świeży. Nie wolno pozwolić na to, by kobieta zastosowała lakier, który jest zużyty do połowy, ponieważ prawdopodobnie stał on długo nieużywany.

Ważne jest także to, aby usuwać skórki, ponieważ jeśli nie znajdują się one na płytce paznokciowej. Pozwala to uniknąć odpryskiwaniu lakieru. Niezwykle ważne jest, aby systematycznie odnawiać powierzchniową warstwę lakieru. Już po dwóch dniach lakier wymaga odświeżenia, ponieważ w ciągu tego okresu jego najbardziej zewnętrzna warstwa straciła swoje właściwości. Powinniśmy także zabezpieczyć tę część paznokcia, która podlega piłowaniu i obcinaniu. Wbrew pozorom woda także niszczy paznokcie, dlatego lepiej nie próbować usuwać nierówności z paznokci za pomocą wody z kranu. Warto zmywać naczynia w rękawiczkach i ochronić je zarówno przed wodą jak i przed złymi skutkami zmywacza. Zmywacz może w znaczący sposób zaszkodzić naszym paznokciom, dlatego powinniśmy zakupić taki płyn, który będzie pielęgnował a nie niszczył płytkę paznokciową.
Niektóre z nas może zdziwić to, że lakier nie powinien być zbyt często poddawanym działaniu kremów perfumowanych, ponieważ uszkadzają one powierzchnię paznokci. Jeśli spełnimy tych kilka warunków z pewnością, będziemy mogli cieszyć się pięknymi, wytrzymałymi paznokciami przez bardzo długi czas.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *