Dbaj o paznokcie

Dbanie o odpowiedni wygląd paznokci to podstawowy warunek, aby prezentowały się one pięknie. Ważne jest, abyśmy znaleźli chwilę czasu, którą można poświęcić na zadbanie o nasze dłonie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że największym zagrożeniem dla paznokci są substancje chemiczne, które używamy na co dzień. Najlepiej byłoby zastąpić płyn do mycia naczyń zmywarką, środki czyszczące używać tylko w gumowych lub silikonowych nożyczkach. Jednak w praktyce sprawa używania tych środków wygląda zupełnie inaczej. Zapominamy o trosce o nasze paznokcie, a potem myślimy, że zakup odżywki, które także jest substancją chemiczną, odmieni ich wygląd.

Najważniejsze jest jednak to, aby troszczyć się o swoje paznokcie regularnie także wtedy, gdy ich wygląd jest dobry. Ważnym elementem codziennej pielęgnacji powinno być nawilżanie paznokci odpowiednią dawką substancji takiej jak specjalne kremy, które potrafią wygładzić, a także nawilżyć płytkę paznokciową. Ona tylko z pozoru wygląda na taką, która jest niezniszczalna i samowystarczalna. Ważne jest, aby paznokcie odpowiednio skracać, najlepiej za pomocą szklanego pilnika, bowiem wersje metalowe niszczą paznokcie, doprowadzając do tego, że rozdwajają się one i wyglądają brzydko. Nie wolno także stosować nożyczek, ponieważ one także osłabiają paznokcie i nie pozwalają im się prawidłowo rozwijać. Nie na darmo dzięki zwierzęta ścierają sobie pazury, podobnie jest z nami. To jedyna skuteczna metoda walki z nieładnymi paznokciami. Warto także od czasu do czasu skorzystać z polerki, która wygładza powierzchnię paznokcia.

Ważne jest także aby dać paznokciom trochę czasu na regenerację, to znaczy odłożyć lakier do paznokci i zostawić je naturalne. Dzięki temu nasze paznokcie nabiorą lepszego kolorytu, a także będą mogły oddychać, co w ich przypadku jest dość ważne. Należy także pamiętać o zakupie dobrego lakieru, a także zmywacza do paznokci. Surowo zabronione jest stosowanie zmywaczy z acetonem, ponieważ jest on szkodliwy zarówno dla paznokci jak i jak zdrowia całego organizmu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *